Coffeeshop

Have fun, post, discuss anything you want. Need help? Just ask us. Need support? Just tell us. Want to have fun? That's why we are here, )

HomeRegisterLog in

Share | 

Receptek:D (vagy...mit alkottál ma)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Csenge
Admin

PostSubject: segitseeeg!   Sun Nov 01, 2009 12:11 pm

Valaki arulja el mar hogy lehet normalis piskotat sutni!

az entem mindig ossze esik:((
Back to top Go down
Angeleye

PostSubject: Gyümölcs csokiban   Sun Nov 01, 2009 2:50 pm

Bármilyen gyümölcs jó ami otthon van. Smile

1 alma
1 körte
kis marék mazsola
1 tábla csoki ( én Katica torta bevonot szoktam használni, de bármilyen más csoki is jó ami töltetlen, natúr, nem ízesített.)

az almát meg pucolod és kimagozod, majd kockákra vágod, a körtét ugyan úgy mint az almát, a mazsolát egy edénybe teszed és annyi vízzel felöntöd hogy el lepje, majd forrástól számítót 10 percig főzöd, majd leszűröd, és lecsepegteted. A gyümölcsöket és a mazsolát felhúzod hurkapálcára vagy nyársra.
A csokit:, meg egy edénybe forralsz vizet, arra az edényre amiben forr a viz tesszel egy másik edényt, és abba az edénybe teszed a csokit, és felolvasztod, majd a gyümölcsöket megforgatod benne, és meg várod mig a csoki rá dermed a gyümölcsre, hütöbe teszed , kb 30 percre.

Jó étvágyat hozzá Smile
Back to top Go down
Angeleye

PostSubject: piskota   Sun Nov 01, 2009 3:13 pm

ahogy én csinálom Smile

6 tojás
6 evőkanál liszt
6 evőkanál cukor
1 csomag vanilin cukrok
1 csomag sütőpor

A tojást szét választod sárgájára és fehérjére, a fehérjét kemény habbá felvered (robotgéppel könnyebb és gyorsabb) de mielőtt felvered egy pici csipet sót teszel a fehérjébe, a tojás sárgájához hozzá teszed a 6 evőkanál cukrot és a vanilin cukrot és habosra kevered, majd hozzá adod a lisztet és a sütőport és össze dolgozod, és a végén a tojáshabot belekevered, de óvatosan ne törjön össze a hab, én a tepsibe szilikonos sütőpapírt használok, de ha ez nincs otthon , akkor kizsírozod a tepsit és ki lisztezed, és a tésztát beleöntöd a tepsibe, és szépen elosztod, majd előmelegített sütőben 200 fokon kb 10-15 percig sütöd, én úgy szoktam megnézni hogy jó e, hogy villával meg szúrom, és ha a villa nem tapad, könnyen kitudod húzni akkor jó.

Ez a piskota recept alap recept , natur, izesitheted gyümöllcsel, csokival, mazsolával Smile
Back to top Go down
Csenge
Admin

PostSubject: Re: Receptek:D (vagy...mit alkottál ma)   Sun Nov 01, 2009 3:27 pm

en is igy csinaltam csak keves tojassal:D szoval ez volt a baj koszi szepen:D:D:D flower flower flower
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Receptek:D (vagy...mit alkottál ma)   

Back to top Go down

Receptek:D (vagy...mit alkottál ma)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1